2020. november 14., szombat

Oldschool: Csontfej: Háborús bűnösök

 Új rovattal jelentkezik az Underground Revolution Blog, Oldschool néven. Ezt a rovatot azért hoztuk létre, hogy olyan régi kiadványokat vegyünk ismét nagyító alá, amik megérdemlik, hogy leporoljuk őket és nem csak nosztalgiából, hanem a zenén keresztül ma is új erőre kapjunk úgy, mint ahogyan megjelenéskor hatottak az emberekre és fiatal olvasóink figyelmét is szeretnénk felhívni ezekre a gyöngyszemekre, ha esetleg nem ismernék. Az új rovattal egyúttal bemutatkozik a blog új, állandó szerkesztője, ExZs is, fogadjátok szeretettel!

 Az első album, amivel a rovatot indítanánk, a Csontfej – „Háborús Bűnösök” című alapműve, ami annyira oldschool, hogy kazettán jelent meg 2001-ben. A mai Spotify-on, meg Apple music-on, stb... nevelkedett fiataloknak gondolom ez abszurdumnak tűnik. A borító nagyon ötletes, egy kép a három háborús főbűnösről, akik miatt olyan a mai világ, amilyen. Ha megnézzük a számlistát, akkor Introval és Outroval együtt 8 szám az egész, kb. 18 perc műsoridővel. Hardcore albumnak tökéletes, rövid, velős, komoly mondanivalóval.

Ahogy elindítjuk a kazit, az Intro meg is alapozza nagyjából az album hangulatát, aztán mindenkinek egy ismerős szám, a Cro-mags Hard times feldolgozása, ami a Fehér Törvény koncertműsorában szokott szerepelni. Aztán jön az album címadó dala, ami azokról a hősökről szól, akik „háborús bűnösöknek” vannak megbélyegezve ma is. De nehogy azt higgyük, hogy ez az album csúcspontja, mert ezután az egyik kedvenc számom a kazettáról, „Az igazság mi vagyunk”, amiben a dob nagyon-nagyon jól szól, a duplázó az elején nagyon ott van. Aztán egy kis szünet jön, amíg megfordítom a kazettát és jön a „B” oldal. Az első szám ezen az oldalon visszarepít minket a X. századba, amikor egész Európa úgy imádkozott, hogy „a magyarok nyilaitól ments meg Uram minket”. Itt nagyon jól, élesen szól a basszusgitár, mondjuk ez az egész albumra érvényes. A Védőosztag című szám üzenete a „Becsületem a hűség” ma sem elavult. A végére egy KKK témájú dal, ami talán az album legtempósabb száma, majd levezetésnek az Outro, amiben a gitárjáték nagyon fülbemászó és nincsenek túltorzítva a gitárok, simán lehet hallani a két gitársávot. A szöveget elég jól lehet érteni, de ha te mégis a dalszöveget keresnéd a borítóban, akkor nem fogod megtalálni, helyette egy rövid írást találsz a mozgalom akkori helyzetéről, ami ma is ugyanilyen aktuális. És itt derül ki, hogy miért is hívhatjuk a Csontfej-t az első magyar NS SxE bandának, ugyanis megoldásnak egy rövid ismertetőt kapunk a straight edge életformáról. 2001-ben lehet, hogy nem nagyon volt érett rá a mozgalom, de azóta egyre több fiatal választja ezt az életformát, lassan kezd beérni a gyümölcs.

A végére annyit tudok elmondani, ami a borítóban is bele van írva, ez igazi, kőkemény HUNGARIAN HATECORE, ha esetleg valaki úgy dönt, hogy beszerzi ezt a kazettát (ha tudja), akkor csalódás kizárva.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése